İstanbul Rumeli Üniversitesi

Geleceğinize imzamızı atıyoruz

Haberler

Rumeli Üniversitesi İlk Sergisini Açtı...

Rumeli Üniversitesi İlk Sergisini Açtı...

Eğitim hayatında 2016 yılında başlayan İstanbul Rumeli Üniversitesi, ilk sergisini açtı.

 

Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Programı öğrencileri Öğretim Görevlileri Yiğit Er Yiğit ve Şükran Üneş önderliğinde bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları üniversitede sergiledi.

 

Serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Salih Aynural, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Özyaral, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasip Pektaş, Öğretim Görevlisi Yiğit Er Yiğit, Öğretim Görevlisi Şükran Üneş, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Bahar Köseoğlu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasip Pektaş, Grafik Tasarımı ve Bilgisayar Programcılığı öğrencilerine "Ekslibris" konulu konferans düzenledi. "Ekslibris Nedir? ve Ekslibris'in Tarihi" konularına değinen Pektaş, öğrencilere geçmişten bugüne farklı kişiler tarafından yapılmış Ekslibris örneklerini gösterdi.

 

Grafik Tasarım Programı öğrencilerine "Ekslibris" ile ilgili workshop da düzenleyen Prof. Dr. Hasip Pektaş, workshop sonunda bir öğrenciye kendi yazdığı "Ekslibris" kitabını hediye etti.

 

Tüm Haberler