Enstitü

Hakkımızda

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü olarak 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 14 üncü ve 44 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan İstanbul Rumeli Üniversitesi Lisansüstü eğitim öğretim sınav yönetmeliğine göre İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 2017-2018 güz yarıyılında kurulmuştur.

16 Haziran 2020 tarih ve 31157 Sayılı Resmi Gazete ile yayınlanan Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü kapatılarak ve birleştirilerek, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü olarak Haliç Uygulama ve Araştırma Yerleşkesinde eğitime devam etmektedir.

 

Vizyon

Araştırma ve teknoloji odaklı, toplumsal gereksinimlere dönük çalışmalara destek veren bir anlayışı benimsemiş, ulusal ve uluslararası alanda, eğitim ve araştırma yönünden tanınır ve ayırt edilir bir eğitim kurumu olmak.

 

Misyon

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, sürdürülebilir mükemmellik ve İnovasyon felsefesini temel alarak, akılcı, üretken ve sorgulayıcı,   etik değerleri özümsemiş bir eğitim ve araştırma ortamı sağlayarak, akademik anlamda donanımlı ve dünyanın karşı karşıya kaldığı sorunların çözümünde etki sahibi bireyler yetiştirir. Bununla beraber, üniversite-kamu-sanayi işbirliklerinden yapılan köprüler ile topluma ulaşır ve bu yolla bilginin üretilmesi, korunması ve yayılmasını teşvik eder.

Lisansüstü Haberleri

Lisansüstü Eğitim Enstitümüz yeni mezunlarını verdi

16 Eki, 2023

İstanbul Rumeli Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün 2021-2022 ve 2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz günlerde Haliç yerleşkemizde gerçekleşti.