Yabancı Diller

Misyonumuz

T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi İngilizce programı öğrencilerimize sadece eğitim vermeyi değil aynı zamanda küresel dünyaya da hazırlamayı hedefler böylece öğrencilerimiz yabancı dilin sunduğu yeni dil becerilerini elde ederler.

 

Vizyonumuz

T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü olarak amacımız öğrencilerimize akademik beceriler ile beraber iyi derecede İngilizce dil hakimiyetini kazandırmaktır. Üniversitemiz küresel dünyada İngilizce öğretirken sürekli gelişen, dinamik ve atılgan bir kurum olmayı hedeflemektedir. Hem üniversitemizde hemde dünyada en donanımlı uzmanları ve bireyleri yetiştirmeye yönelik olarak üniversitemizin vizyonuna derinden bağlı olduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Hakkımızda

İngilizce öğretmedeki temel amacımız öğrencilerimize iyi bir dil eğitimi vermenin yanı sıra, dilin kullanıldığı ülkelerin kültürel yapısını ve o kültürle alakalı bilgi vermektir. İngilizce eğitimindeki temel beklentimiz ise öğrencilerimizin dili anlaması, kolaylıkla ifade edebilmesi ve kendi akademik çalışmalarında kullanabilmesidir. Dersler boyunca öğrencilerimize dil becerilerini geliştirmek için pratik yapma şansı verilir ve dersler materyaller ile desteklenir. Bunlara ilaveten Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojisi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümleri öğrencilerimiz Mesleki İngilizce derslerini alırlar. Son olarak, T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi B1 seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrencilerimize Sürekli Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde Kariyer İngilizce derslerine katılma olanağını sağlar.
 

Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı  Muafiyet Sınav Örneği için tıklayınız.

Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı  Muafiyet Sınav Örneği Cevap Anahtarı için tıklayınız.

Birinci Sınıflar Ortak Temel İngilizce Muafiyet Sınav Örneği için tıklayınız

Birinci Sınıflar Ortak Temel İngilizce Muafiyet Sınav Örneği Cevap Anaharı için tıklayınız.