MYO - Havacılık Bölümleri

Rumeli Üniversitesi, Motorlu Taşıtlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü ve Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencilerine kapsamlı bir İngilizce Programı sunmaktan gurur duymaktadır.


Uçak Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarına kayıt yaptıran öğrenciler birinci sınıfa devam ederken  online olarak genel İngilizce eğitimi alırlar.Genel İngilizcede güçlü bir temel oluşturmayı amaçlayan İngilizce derslerine Uzem üzerinden  katılırlar. Böylelikle öğrenciler günlük hayatta iletişim kurabilecek ve anlayabilecek seviyeye gelirler. Ayrıca birinci sınıfta katıldıkları genel İngilizce dersleri onları ikinci sınıfta alacakları mesleki İngilizce derslerine hazırlar. Her üç programdaki öğrenciler birinci sınıfta  İngilizce eğitimini Uzem üzerinde  alırlar. Müfredatımız, öğrencilerimizin sonraki kişisel ve mesleki yaşamlarında önemli bir yere sahip olan iletişimsel öğretim yöntemlerini içerir.

Birinci sınıfta Muafiyet sınavına girmek isteyen öğrencilerin akademik takvimde belirtilen tarihte girebilirler T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi Duyuru sayfasından (İnternet sitesinden) sınav yeri ve tarihi ile ilgili bilgilendirme yapılır. Muafiyet sınavı çoktan seçmeli olarak yapılır,  toplam 100 puan üzerinden hesaplanır ve sonuçlar optik okuyucu ile okunur. Muafiyet sınavı geçiş notu harf notu ile CC, rakam notu ile en az 60 puandır.
İkinci yıllarında öğrenciler, güz döneminde  İngilizce'de gerekli temeli edindikten sonra ikinci dönem  Mesleki İngilizce derslerine devam ederler.

 

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programındaki öğrenciler, ikinci yıllarında ilk dönem haftada 10saat  Temel İNGİLİZCE dersi  ikinci dönem  10 saat ,Mesleki İngilizce eğitimi alırlar. Bu yoğun İngilizce programında öğrenciler alanında başarılı olmak için bilmeleri gereken prosedürler, duyurular ve cümle yapıları öğrenirler.

 

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programındaki öğrenciler, ikinci yıllarında ilk dönem haftada 10saat  Temel İNGİLİZCE dersi , ikinci dönem  10 saat  Mesleki İngilizce eğitimi alırlar. Özel olarak hazırlanmış İngilizce programımıza devam eden öğrencilerimiz havaalanlarında kullanılan gerekli terimler, kavramlar, prosedürler ve yönetim yapıları hakkında bilgi sahibi olurlar, böylece iş hayatına profesyonel anlamda hazır olurlar.

 

UÇAK TEKNOLOJİSİ
Uçak Teknolojisi programındaki öğrenciler, ikinci yıllarında ilk dönem haftada 10saat  Temel İNGİLİZCE dersi , ikinci dönem  10 saat   Mesleki İngilizce eğitimi alırlar. Bu programa devam eden öğrencilerimiz İngilizce hazırlanan uçak bakım kılavuzunu okumayı ve anlamayı öğrenirler. Böylelikle sözlü ve yazılı talimatları, prosedürleri takip edebilirler. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler donanımlı uçak teknisyenleri olmak için gerekli becerileri kazanmış olacaklardır.