Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Rumeli Üniversitesi, çağdaş bilim ve teknolojik alanlardaki gelişmelere katkıda bulunmak üzere eğitilmiş, mesleki rol ve işlevlerini yerine getirirken gerekli bilgi, tutum ve beceriye ve etik değerlere sahip, sağlık personeli yetiştirmenin yanı sıra akademik alanda çalışan sağlık elemanlarının yetiştirilmesini sağlayan, yaşam boyu öğrenme ilkesini benimseyen, kanıtlara ulaşabilen ve kanıtları kullanabilen, ekip ile işbirliği içinde çalışabilen yetkin mezunlar yetiştirmeyi hedefler.

Sağlık Bilimler Fakültesinde öğrenciler bölüm dersleriyle alanlarında uzmanlaşırken aynı zamanda interdisipliner ve multidisipliner çalışma alanlarındaki bilgi ve yaklaşımlarla kendilerini yetiştirebilmektedir. Fakülte bünyesinde bulunan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik olmak üzere iki farklı bölümün yanı sıra diğer fakültelerdeki Psikoloji, Spor Bilimleri, Radyo TV ve Sinema, Gastronomi ve Mutfak Sanatları gibi birçok bölümde ilgi alanlarına uygun çift/yandal programları bulunmaktadır.

 

 

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Haberler

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Önlük Giyme Töreni

28 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadıköy Uygulama ve Araştırma Yerleşkesi’nde, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü için "Önlük Giyme Töreni" gerçekleştirildi.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Tarafından Diyetisyen Gözüyle Fenilketonürili Yaşam Konulu Etkinlik Gerçekleştirildi

03 Haz, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadıköy Uygulama ve Araştırma Yerleşkesi’nde, Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından düzenlenen “Diyetisyen Gözüyle Fenilketonürili Yaşam” konulu etkinlik gerçekleştirildi.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi

11 Mar, 2024

Kurulduğu günden itibaren öğrencilerinin bilimsel katkılarına ve başarılarına her zaman değer veren İstanbul Rumeli Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin “Önlük Giyme Töreni” 8 Mart 2024 tarihinde Kadıköy Uygulama ve Araştırma Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Danışmanlık Saatleri