Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Rumeli Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2016 yılında kurulmuştur. Sağlık Hizmetlerinin üretilmesine katkıda bulunan, sağlık hizmetlerindeki ilerlemelere yardımcı olan, küresel değişiklikleri yakından takip edebilen, bilgi ve verileri iyi analiz edebilen, ekip çalışmasına yatkın, üretken, nitelikli, ulusal ve uluslararası alanda yenilikçi yaklaşımlarla fark yaratacak sağlık personelleri yetiştirmeyi hedefler.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda öğrenciler programa özgü teorik dersleriyle alanlarında uzmanlaşırken uygulama dersleriyle teorik bilgilerini pekiştirmektedirler. Sağlık alanında ülke sorunlarına duyarlı, kamu yararını gözeten örnek bir sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu olarak sağlık teknikerlerini yetiştirmektedir.

Öğrencilerimiz sağlık alanının yanı sıra üniversitemizde yer alan diğer fakülte ve yüksekokullarda açılan seçmeli dersler ile ilgi alanlarına uygun dersler seçebilmektedirler.

 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Çocuk Gelişim Programı Tarafından Drama Gösterisi Gerçekleştirildi

12 Haz, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programının 2. Sınıf öğrencileri, Akın Akkan Konferans Salonunda drama gösterisi gerçekleştirdi. Öğrenciler, gösteride kullanılan kostümleri ve sahne dekorlarını kendileri hazırlayarak büyük bir emek ve özveri gösterdiler.

Çocuk Gelişimi Programı Tarafından Çocuk ve Ben Etkinliği Gerçekleştirildi

23 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı tarafından "Çocuk ve Ben" etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik, Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. Mustafa Karanın açılış konuşması ile başlamıştır.

Diş Protez Teknolojisi Öğrencileri Tarafından Hassas Tutucu Sistemleri Eğitimi Gerçekleştirildi

17 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diş Protez Teknolojisi Programı öğrencilerimizin mesleki gelişimlerini artırmak amacıyla Öğr. Gör. Dt. Melike Özlem EKEN ve bölüm teknisyenimiz Cdt. Kübra SEVER yürütücülüğünde, ELEKSAN firmasının desteği ile Cdt. Serhan ERSÖZ tarafından “Hassas Tutucu Sistemleri” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Diş Protez Teknolojisi Programı Tarafından G-Ceram Porselen Tozu Uygulamaları Eğitimi Gerçekleştirildi

22 Nis, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diş Protez Teknolojisi Programı öğrencilerinin mesleki gelişimlerini artırmak amacıyla GÜLSA firmasının desteğiyle Cdt. Onur KOLUKISA tarafından "G-Ceram Porselen Tozu Uygulamaları Eğitimi" gerçekleştirildi.

İmplantüstü Protezlerde Geleneksel ve Dijital İş Akışı Konulu Eğitim Gerçekleştirildi

09 Oca, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diş Protez Teknolojisi Programı öğrencilerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla AGS Medikal firmasının katkılarıyla Cdt. Esat AKSÜNGER tarafından “İmplantüstü Protezlerde Geleneksel ve Dijital İş Akışı” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.

 

 

Danışmanlık Saatleri