Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler;
Eğitim ve öğretime 2016-2017 döneminde başlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde en çok talep gören 17 programdan oluşan 6 bölümü barındırmaktadır. Okudukları programlardan “Sağlık Teknikeri” unvanıyla mezun olacak öğrencilerimize uluslararası düzeyde yarışacak mesleki beceriyi kazandırmak temel hedefimizdir. Öncelikle öğrencilerimizi yüksek bilgiye ulaştırmanın gerekliliğinin bilincinde olarak nitelikli, uzman ve iddialı bir akademik kadro kurarak yola çıktık. Alanlarında uzmanlaşmış deneyimli, sürekli kendini geliştiren dinamik, güçlü, başarılı ve donanımlı akademik kadroya sahip olması okulumuzun en güçlü yönlerinden sadece birisidir. Her geçen gün daha da zenginleşen kadromuzla öğrencilere bilgi aktarırken ikinci hedefimiz olan ‘bilgiyi pratiğe geçirme’ idealimizi de gerçekleştirmek için müfredat içi uygulamaların yanında ilave mesleki uygulama dersleri, seminer ve sertifika programlarıyla da eğitimlerimizi zenginleştirmekteyiz. Özel ve kamu hastaneleri ile yaptığımız anlaşmalar sonucu gerek İstanbul’da gerek başka illerdeki farklı hastanelerde öğrencilerimize staj ve uygulama imkânı sağlamaktayız.

Gelişim ve kaliteyi önemseyen okulumuzda öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve çalışanlarımız ile bir aile ortamı sağlıyoruz. Öğrenci merkezli yaklaşımımız, paydaş görüşlerimiz, girişimci ve yenilikçi faaliyetlerimizle tercih edilen  kalite odaklı bir okul olma yolunda başarı merdivenlerini hızla tırmanmaktayız..;Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun çatısı altında, gerek iki yıllık eğitim-öğretim hayatınız boyunca gerekse mezuniyet sonrası yaşamınızda okul yönetimimizin ve paydaşlarımızın sevgisi, bilgisi, hoşgörüsü ve ilgisi üzerinizde olacaktır.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak alanlarında uzman kadromuz, kaliteli eğitim, kurum içi ve dışı yatay geçişi kolaylaştıran müfredatlarımız, donanımlı laboratuvarlarımız ve sosyal projelerimiz ile öğrencilerimizi geleceğe ve hayata en iyi şekilde hazırlamaktayız. Aramıza katılacak siz yeni öğrencilerimizle daha verimli ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmek dileği ile..

Sevgilerle…
 

SHMYO Müdürü
Dr. Öğretim Üyesi Ayşe TANŞU