Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi , Mimarlık, İç Mimarlık, Radyo,Televizyon ve Sinema , Gastronomi , Halkla İlişiler ve Reklamcılık Bölümlerinden oluşmaktadır. Fakülte, gelişmiş müfredatı ve uzman akademik kadrosu ile mesleğinde yetkin, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, eleştirel düşünceye açık , yaratıcı ve gündemi takip eden meslek insanları yetiştirmeyi hedefler. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan ders programları, teorik ve uygulama çalışmalarının yanında, atölye çalışmaları, alan gezileri ve sektör temasları ile öğrencilerin mesleklerinin tüm bağlantılarını anlayabilen ve yorumlayabilen bireyler olmasına katkı sunmayı öncelikli amaç haline getirir.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi farklı programları bünyesinde barındıran yapısı ile öğrencilerinin ve akademisyenlerinin interdisipliner bir çalışma ortamı içinde faaliyet göstermesine olanak tanır. Fakülte ulusal ve uluslararası çalışmaları takip eden ,yaratıcı çözümler ile her alanda var olabilen, üretken, girişimci mezunları ile küresel ölçekte varlık göstermeyi amaçlar.

Üniversitemiz Senatosu’nun 05.07.2023 tarihli  ve 2023/12-07 Sayılı kararı ile 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Eğitim Öğretime Haliç Uygulama ve Araştırma Yerleşkesinde devam edecektir.

 

 

Danışmanlık Saatleri