Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi

Spor bilimleri alanında eğitim kalitesini arttırmayı, spor teknolojileri alanında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Kadıköy'de bulunan tam teşekküllü uygulama alanı üzerine kurulmuştur. Fakülte Antrenörlük Eğitimi, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği bölümlerinden oluşmaktadır.

Vizyonumuz, spor bilimleri alanında, gerçekleşebilecek en ileri seviyede öğrenci yetiştiren, spor bilimi ve spor teknolojileri üreten, dünya çapında ülkemizin geleceğini etkileyen, lider, uygulamaları örnek alan, sürekli gelişen spor bilimleri fakültesi olmaktır.

Misyonumuz, Türk sporunun ihtiyaç duyduğu eğitim, kültür ve sağlık altyapısının ve insan kaynağının bilim ve teknoloji tabanlı gelişmesini sağlayan, fiziki mekânları ve altyapı olanaklarını sürekli geliştiren ve iyileştiren, akademisyen-öğrenci memnuniyetini esas alan, spor bilimlerinde dünya üniversitesi olmayı hedefleyen yenilikçi, girişimci, istihdam dostu bir akademik programı uygulayan, okurken çalışma imkânı sağlayan, staj ve uygulamaya yönelik işletmelerde mesleki eğitim tedbirlerinin alınmasını gerçekleştiren ufuk açıcı bir üniversite modelinde ilerlemektir. 

Spor Bilimleri Fakültesi Haberleri

Kadın Voleybol Takımımız Şampiyon Oldu

22 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, Ünilig 2. Lig\'de gösterdiği üstün performansla namağlup şampiyon olarak 1. Lig\'e yükselme başarısı elde etti. Takımımız, sezon boyunca oynadığı tüm maçlarda rakiplerini geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etti.

Erkek Basketbol Takımımız 79-45\'lik Galibiyetle Çeyrek Finale Çıkmaya Hak Kazandı

14 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, Üniversiteler Arası Basketbol 2. Ligi\'nde muhteşem bir performans sergileyerek Yeni Yüzyıl Üniversitesi\'ni 79-45\'lik skorla yenerek çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.

Umut Ünlü Para Swimming Avrupa Şampiyonası\'nda Başarıya Ulaştı

11 May, 2024

21-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Portekiz’in Madeira adasında gerçekleştirilen Para Swimming Avrupa Şampiyonası\'nda sporcumuz Umut ÜNLÜ, farklı kategorilerde gösterdiği performansla önemli başarılar elde etti.

Erkek Basketbol Takımımızın 73-50’lik Galibiyeti

11 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, Üniversiteler Arası Basketbol 2. Liginde Topkapı Üniversitesini 73-50’lik skorla yenerek gruptaki 3. maçında 3. galibiyetini alıp çeyrek finale yükselme yolunda önemli bir adım attı.

Erkek Futbol Takımımızdan 4-0\'lık Galibiyet

11 May, 2024

Rumeli Üniversitesi Erkek Futbol Takımı, Kadir Has Üniversitesi ile katıldığı Üniversiteler Arası Futbol Ligi\'nde 4-0 kazanarak gruptan çıkmayı garantiledi ve bir üst tura adını yazdırdı.