Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi

Spor bilimleri alanında eğitim kalitesini arttırmayı, spor teknolojileri alanında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Kadıköy'de bulunan tam teşekküllü uygulama alanı üzerine kurulmuştur. Fakülte Antrenörlük Eğitimi, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümü, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerinden oluşmaktadır.

Vizyonumuz, spor bilimleri alanında, gerçekleşebilecek en ileri seviyede öğrenci yetiştiren, spor bilimi ve spor teknolojileri üreten, dünya çapında ülkemizin geleceğini etkileyen, lider, uygulamaları örnek alan, sürekli gelişen spor bilimleri fakültesi olmaktır.

Misyonumuz, Türk sporunun ihtiyaç duyduğu eğitim, kültür ve sağlık altyapısının ve insan kaynağının bilim ve teknoloji tabanlı gelişmesini sağlayan, fiziki mekanları ve altyapı olanaklarını sürekli geliştiren ve iyileştiren, akademisyen-öğrenci memnuniyetini esas alan, spor bilimi alanlarında dünya üniversitesi olmayı hedefleyen yenilikçi, girişimci istihdam dostu bir akademik programın uygulanması, okurken çalışma imkanının sağlanması, staj ve uygulamaya yönelik işbaşı eğitimi tedbirlerinin alınması ile girişimci üniversite modelinin baz alınması.

Spor Bilimleri Fakültesi Haberleri

Kadın Basketbol Takımımızın Çeyrek Final Başarısı

29 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, mücadele ettiği maçta başarılı bir performans sergileyerek rakibi İstanbul Teknik Üniversitesi'ni 73-36’lık skorla mağlup ederek galibiyete ulaşmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Karate Şampiyonası'nda Rumeli’nin Başarıları

25 Mar, 2024

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Karate Şampiyonası'nda Rumeli’nin Başarıları

Erkek Voleybol Takımımız 3-2 Galip Geldi

25 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, Piri Reis Üniversitesi ile yaptığı Üniversiteler Ligi (Ünilig) müsabakası sonucunda 3-2 galip gelerek önemli bir zafer elde etti.

Kadın Basketbol Takımımız Liderlik İddiasını Sürdürmeye Devam Ediyor

21 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Fenerbahçe Üniversitesi ile yapılan maçta büyük bir başarı elde etti. 83-42'lik skorla kazanılan bu galibiyet, takımın altıncı üst üste beşinci maçını kazanması anlamına geliyor.

Erkek Futbol Takımımız 4-2 Galip Geldi

18 Mar, 2024

Ünilig Futbol Ligi'nin heyecan dolu atmosferinde, Medeniyet Üniversitesi ile karşı karşıya gelen İstanbul Rumeli Üniversitesi erkek futbol takımımız, ilk yarısı 1-2 biten müsabakanın ikinci yarısında 4-2'lik bir galibiyet elde etmişlerdir.

Erkek Voleybol Takımımızın Üst Üste Zaferleri Devam Ediyor

12 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi'nin Erkek Voleybol Takımı, çekişmeli geçen mücadelede rakibi İstanbul Medeniyet Üniversitesi'ni Yeditepe Üniversitesi Spor Salonunda 3-0 yenerek önemli bir galibiyet aldı.

Erkek Voleybol Takımı’nın Galibiyeti Devam Ediyor

12 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi'nin Erkek Voleybol Takımı, çekişmeli geçen mücadelede rakibi İstanbul Medeniyet Üniversitesi'ni Yeditepe Üniversitesi Spor Salonunda 3-0 yenerek önemli bir galibiyet aldı.

Kadın Basketbol Takımımız Galibiyet İle Döndü

07 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu (TUSF) 1. Basketbol Ligi'nde oynadığı maçta, rakibi Medipol Üniversitesi'ni mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti.

Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri İle Kış Eğitim Kampı Gerçekleştirildi

01 Mar, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine özel, 19-23 Şubat tarihleri arasında Kayseri Erciyes Hill Otel’de kış kampı organizasyonu gerçekleştirildi.