Dekanın Mesajı

Dekanın Mesajı

İstanbul Rumeli Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan bölümleri ve bunların eğitim planları ile uluslararası standartlarda eğitim, öğretim ve araştırma hizmetlerini yürütmektedir. Ülkemizdeki gençlerin eğitilmesi, spor ve olimpik kültürün yaygınlaşması, yeteneklilerin keşfedilmesi ve onların yönlendirilmesi için elit düzeyde spor insanlarının yetiştirilmesi Fakültemizin en önemli hedefleri içerisinde yer almaktadır.  

Fakültemiz, farklı bölümlerde teorik ve uygulamalı eğitimler vermekte, işyerinde mesleki eğitim kapsamında çeşitli paydaşların çalışma alanlarında staj etkinlikleri yapmaktadır. Bunların dışında öğrencilerimizin çok yönlü gelişmeleri için, Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor federasyonları, yerel yönetimler, spor kulüpleri ile çeşitli düzeylerde çeşitli işbirlikleri sağlanmaktadır.

Tüm bu çabalar, öğrencilerimizin sporun çeşitli alanlarında yetkin, dünyadaki gelişmelere uyum sağlayabilecek donanıma sahip, innovatif çalışmalara yatkın, meslek etiğinin bilincinde, aklı, vicdanı hür sporbilim insanları olarak mezun olması içindir.  
Spor Bilimleri Fakültemiz, Üniversitemizin temel ilkeleri olan toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, diğer paydaşlarla etkileşim içerisinde olan, ürettiği bilgiyi hizmete dönüştüren, idari, mali ve bilimsel açıdan özerk üniversite modelinde Güçlü, İlkeli, Yenilikçi bir yapıyı benimsemektedir.

Spor Bilimleri Fakültemiz, ortaya koyacağı kaliteli eğitimin dışında çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve rekreatif etkinlikleri ile öğrencilerine keyifli bir eğitim hayatı sunan modern, çağdaş bir eğitim kurumu olarak içinde bulunduğu çevrenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine destek veren, aynı zamanda üretim ve çekim merkezi olan bir eğitim kurumudur. 

Öğrencilerimize, insan olmanın bilinci ile dijital teknoloji devrini birleştiren, çağın olanaklarının en iyi şekilde kullanıldığı eğitim ve öğretim ortamından yararlanarak geleceğe projeksiyon tutacak imkânlar sağlamak en önemli görevimizdir. Ayrıca üniversitemiz spor alanındaki çeşitli iş birlikleri ile henüz öğrenciyken iş yaşamına hazırlamakta, Üniversitemizi temsilen bireysel, takım ve mücadele sporlarında Üniversitelerarası yarışmalara katılmakta ve geleceklerini usta eller ile birlikte kurgulayacak, alanında profesyonel akademisyenlerle çalışmaktadır.

Gelin, bunları birlikte başaralım…

Prof. Dr. M. Yavuz Taşkıran
Dekan
Spor Bilimleri Fakültesi