Gençlerle El Ele Geleceğe Yürümeye Devam Ediyoruz

Gençlerle El Ele Geleceğe Yürümeye Devam Ediyoruz!


İstanbul Rumeli Üniversitesi'nin kurucu vakfı olan Balcı Vakfı ile birlikte oluşturduğumuz "GENÇLERLE EL ELE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ" Projesi, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin yanında olmayı ve onların geleceklerine, kariyerlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu önemli hedefe ulaşırken, her zaman olduğu gibi “Eğitimde Fırsat Eşitliği” ilkesini benimseyen bir üniversite olarak, başarılı öğrencileri Balcı Vakfı Öğrenim Bursu Programı'na dahil etmek de önemli bir adımımızı oluşturuyor. Deneme sınavları Milli Eğitim Müdürlükleri iş birlikleri ile okullar ve kurs merkezleri ile birlikte yapılacaktır.

Proje kapsamında, 2023 sınavına kadar Türkiye'nin dört bir yanından 40.000 öğrenciye ulaşmayı hedefledik ve bu hedef doğrultusunda 4 aşamada deneme sınavları düzenledik. Bu deneme sınavlarında başarı elde eden öğrencilere çeşitli ayrıcalıklar sağladık. 2024 yılında ise Cumhuriyet'in 100. yılını kapsayan bu önemli projemizi sürdürerek, 3 ayrı sınavla 100. Yılda 100.000 aday öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yolla, gençlerin eğitim yolculuğunda yanlarında olmaya ve onların potansiyellerini en üst seviyede değerlendirmelerine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Proje kapsamında, "Gerçek Mekân Gerçek Sınav" fikrinden yola çıkarak üniversite yerleşkelerimizde gerçekleştireceğimiz deneme sınavlarına ülke genelinde tüm 12. sınıf öğrencileri başvuru yapabileceklerdir. "Gençlerle El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz Projesi", Gelecek İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz, Kariyer İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz ve Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz olmak üzere üç ayrı kısımdan oluşmaktadır. Bu şekilde, öğrencilere sınav deneyimini gerçek bir üniversite ortamında yaşatırken, onların geleceğe hazırlanmalarına ve kariyerlerini şekillendirmelerine destek olmayı hedefliyoruz.

Gelecek İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz;

Akademik kariyer danışmanlığı hakkında detaylı bilgileri için tıklayınız.

Kariyer İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz;

Yabancı dil eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin El Ele Yürümeye Devam Ediyoruz;

Balcı Vakfı öğrenim bursu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.