Erasmus+ 2022 Projesi Öğrenci Hareketliliği Yabancı Dil Sınavına Girecekler Hakkında Duyuru

02 Oca, 2024

Erasmus+ 2022 projesi öğrenci hareketliliği yabancı dil sınavı daha önce de belirtildiği gibi 7 Nisan 2023 tarihinde, 13:00-14:00 saatleri arasında Üniversitemizin üç yerleşkesinde eş zamanlı olarak yapılacaktır. Yabancı dil katılımcı listesi ve yer bilgileri için tıklayınız.

Sınav tüm yerleşkelerde eş zamanlı başlayacak olup, listening bölümü ile başlayacağı için öğrencilerimizin sınav vaktinde sınıflarında bulunmaları gerekmektedir. Listede adı bulunmayan öğrenciler sınava başvuru yapmadıklarından katılamazlar, katılsalar dahi sınavları geçersiz sayılacaktır. Sınavdan ayrılmadan önce sınav yoklama listelerine imza attığınızdan lütfen emin olunuz. Söz konusu sınava katılım ve geçerli puan alınması başvuruyu ve hareketliliğe katılımı garantilemez. Başvuruların değerlendirilmesinde daha sonra ilan edilecek olan başvuru şartlarında yer alan bölümler dikkate alınacaktır.
Sınav barajını Üniversitemiz Yabancı Diller Bölümü belirlemektedir. Sınava katılım gösteren herkesin puanı ayrı bir duyuru ile yayınlanacak; ancak yalnızca baraj puanını geçen öğrencilere yabancı dil belgesi gönderilecektir.

Sınav Süresi: 1 Saat (50 Soru)

Sınav Bölümleri: Listening, Use of English ve Reading