Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu

Rumeli Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu öğrencileri bölümlerinden 2 yıllık eğitim sonunda ön lisans derecesi ile mezun olurlar.  Okula giriş puan türü TYT olup, eğitim dili Türkçedir. 

Öğrencilerimiz çift anadal programıyla ilgili yönetmelik uyarınca gerekli şartları sağlayarak, tercih edebileceği bölümlerde iki farklı alanda ön lisans diploması alma hakkına sahiptir. Çift anadal imkânları ile öğrencilerimiz, eğitim gördükleri dönem içerisinde kendilerini geliştirerek, yeterliliklerini diploma ile de belgeleyebilmektedirler.

Uygulanan müfredata ek olarak Rumeli Eğitim Metodu ile alanında uzman öğretim elemanları tarafından hazırlanan çift anadal imkânlarını kolaylaştıran, mesleki hayatta kazanç ve tercih edilebilirlik sağlayan ilave sertifika programlarından da yararlanabilirler.

Kariyer İngilizcesi dersleriyle mezunlarımız, ulusal iş imkânları edinebilir, kendi alanlarına ait bilgiyi uluslararası dilde takip ederek yurt dışı iş imkânlarından da yararlanabilirler.

 

 

Meslek Yüksekokulu Haberleri

I. Rumeli Butik Pastacılık Sergisi Gerçekleştirildi

25 Haz, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencileri, Bahar Döneminde Öğr.Gör Sevcan ÖZKAN önderliğinde gerçekleştirdikleri Butik Pastacılık dersi kapsamında ilk kez düzenledikleri I. Rumeli Butik Pastacılık Sergisinde başarılı bir etkinliğe imza attılar.

Havacılık Bölümü Tarafından Simülatör Eğitimi Gerçekleştirildi

13 Haz, 2024

stanbul Rumeli Üniversitesi Havacılık Kulübü ve Havacılık Bölümleri iş birliğiyle gerçekleştirilen "Havada Kalan Bilgiler" etkinliği tamamlandı. Etkinlik, üniversitemizin Havacılık Kulübü ve Havacılık Bölümlerinin ortak çalışmaları sonucunda düzenlendi ve havacılık alanında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan bir gün yaşandı.

Bilgisayar Teknolojisi Bölümü Tarafından Bilişim Semineri Gerçekleştirildi

07 Haz, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Balcı Yerleşkesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Akın Akkan Konferans Salonunda “Bilişim Semineri” düzenledi.

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Tarafından Temel Butik Pastacılık Eğitimi Gerçekleştirildi

23 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, butik pastacılık dersi kapsamında “Temel Butik Pastacılık” eğitimi düzenledi.

Havayolu İşletmelerinde Maliyet Semineri Gerçekleştirildi

14 May, 2024

İstanbul Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Havacılık Bölümleri tarafından düzenlenen "Havayolu İşletmelerinde Maliyet" Semineri büyük bir başarıyla gerçekleşti. Seminer, Öğr.Gör. Cemil GÜNERİ ve Öğr.Gör. Alper GÜRCAN'ın deneyimleriyle desteklenen bilgilerle havayolu işletmelerinin maliyet kontrolü sürecinin karmaşıklığını ve önemini vurguladı.

 

 

Danışmanlık Saatleri