Müdürün Mesajı

Müdürün Mesajı

İstanbul Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak 2016 yılından bu yana eğitimin yaşam boyu devam etmesi gerektiği farkındalığına sahip, araştıran ve eleştirel düşünebilen, insana ve doğaya saygılı, nitelikli bireyler mezun edebilmek amacıyla çıktığımız bu yolda donanımlı, alanında yetkin ve uzman kadromuzla eğitim - öğretim faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Adalet, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarım, İç Mekân Tasarımı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Spor Yönetimi ve Uçak Teknolojisi olmak üzere 9 programımız bulunmaktadır. Programlarda yer alan derslerimiz, teorinin yanında uygulama ağırlıklı olup zengin seçmeli derslerle, atölye ve laboratuvarla desteklenmektedir. Ayrıca Erasmus+ gibi imkânlar ile öğrencilerimizin bakış açılarını değiştirecek ve geliştirecek programlar sunulmaktadır. Akademik personelimiz sektör temsilcileri ile organik bir bağ içerisinde olup öğrencilerimizi ilgili sektöre yönlendirmekte, staj ve istihdam konusunda yol göstermektedirler.

Tüm bu hedefler doğrultusunda Meslek Yüksekokulumuz; mesleğinin gerektirdiği becerilere sahip aynı zamanda bilimsel bilgiye hâkim, yetkin meslektaşlar yetiştirmek ilkesinden hareket ederek topluma hizmet sunan bireyler yetiştirmeye devam edecektir.