SAT Nedir?
İngilizce uygulanan SAT sınavına (Scholastic Aptitude Test), ABD ve Avrupa’daki 3200 üniversitede eğitim görebilmek için mutlaka girilmesi gerekmektedir. Harvard, Oxford, Yale gibi saygın üniversiteler tarafından kabul gören SAT sınavına ilgi günden güne artsa da yeteri kadar bilinmiyor.

SAT sınavları, SAT I (Reasoning Test) ve SAT II ( Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşuyor.

SAT I (Reasoning Test ); Okuma, Yazma ve Matematik bölümlerinden oluşan 3 saat 45 dakika süren çoktan seçmeli bir sınavdır. Öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. Her dersin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir.

SAT II ( Subject Test) ise Biyoloji, Kimya, Fizik, Edebiyat, Tarih ( Dünya tarihi-Amerikan tarihi), Matematik, Yabancı Diller alanlarından oluşur ve her biri 1 saat sürer. Aynı günde en fazla 3 dersten sınava girilebilir. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu test öğrencinin özellikle bir akademik konu üzerindeki bilgisini ölçmeye yöneliktir. Test skoru 200-800 arasında değişiyor.

Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye üniversitelerinde öğrenim görmeleri için SAT sınavına girmeleri gerekiyor.

YÖK’ün, SAT 1 belgesine sahip adayların, Türkiye’deki merkezi üniversite sınavına girmeden yurt dışındaki üniversitelerde okuyabilmelerine yönelik kararı bulunuyor.

SAT – 1 sınavına (Matematik – Geometri) Hazırlanan Öğrenciler İçin Kurs Programı

SAT sınav kapsamındaki konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. 2 adet kitap

SAT Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası

SAT Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası

Eğitim boyunca 100 adet Matematik ve 60 adet Geometri olmak üzere toplam 160 adet yaprak test uygulanmaktadır.

SAT hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüt dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler.