Son Kullanıcı Hizmetleri

E-Posta Talep

Öğrencilerimize, kayıt işlemlerini tamamlamalarının ardından e-posta adresleri [email protected] olarak oluşturularak, otomatik sms aracılığı ile bilgilendirilmektedir.

Akademik ve idari personellerimizin e-posta talepleri, iş başvuru işlemleri esnasında Personel Daire Başkanlığı tarafından ilgili başvuru formu ile alınmaktadır. Oluşturulan e-posta adreslerinin giriş bilgileri, akademik ve idari personelin ikincil e-postalarına gönderilmektedir. 

Akademik Personel E-Posta Talep Formu Görüntülemek için TIKLAYINIZ
Öğrenci E-Posta Talep Formu Görüntülemek için TIKLAYINIZ
 

SSL VPN/RDP Bağlantı Talebi

Akademik VPN  tüm akademik personelin yararlanabileceği bir hizmettir.

VPN hizmetinde kullanılacak kullanıcı adı ve şifreleri ile internet erişimi Rumeli_Uni/NET üzerinden gerçekleşir. Bu sayede dünyanın herhangi bir yerinden Üniversitemizin kütüphane e-dergilerine ve akademik veri tabanlarına, Rumeli Üniversitesi kampüsü içerisinden bağlandıkları gibi erişim sağlayabilirler. Bu hizmetten sadece İstanbul Rumeli Ünivesitesi akademik personeli yararlanabilir.

Akademik VPN hizmeti için Formu (TIKLAYINIZ) doldurduktan sonra [email protected] ye göndermeniz gerekmektedir. 

RDP bağlantı hizmeti için Formu ( TIKLAYINIZ ) doldurduktan sonra [email protected] ye göndermeniz gerekmektedir. 

 

Akıllı Tahta Kullanımı

Üniversitemiz dersliklerinde kullanılan Akıllı tahtaların kullanımı ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz rehberi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 

Tıklayınız

 

Kurumsal E-Posta İmzası Ekleme

Üniversitemizin size vermiş olduğu kurumsal e-posta (rumeli.edu.tr) e-posta imzası ekleme ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz rehberi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Tıklayınız