Rektörlük

Prof. Dr. Salih AYNURAL
Rektör

1962 yılında Akşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede, 1985 yılında yüksek lisans ve 1989’da doktora derecelerini başarıyla aldı.

1986 yılında İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1992 yılında Yardımcı Doçent Doktor, 1994’de Doçent Doktor ve 2000’de Profesör Doktor unvanlarını almıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nden Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesi’ne geçti. Burada 7 yıl Dekanlık, 3 yıl Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca Türk Dünyası Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Merkezi Başkanlığını yürüttü. İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliğinde görev aldı.

2007 yılında Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu üyeliği ile birlikte Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi’nde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin kurucu Rektörlüğüne atandı.