Rektörün Mesajı


Üniversitemizin çok değerli öğrencileri,

Bilindiği gibi Covid-19 enfeksiyonunun pandemik hale gelmesiyle bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de eğitime ara verilmiştir. Enfeksiyonun ne zaman kontrol altına alınacağı belli olmadığı için eğitime ara verme süresi de net değildir. Dileriz ki bir an evvel normal şartlara dönelim. 

Tabiki eğitim hiç bir zaman ara verilecek bir konu değildir. Bu nedenle de Yükseköğretim kurulu başkanlığımız, alt yapısı olan üniversitelerde hemen uzaktan eğitime (online eğitime) geçilmesi önerisinde bulunmuştur. Üniversitemizin alt yapısı müsait olup, uzun süredir uzaktan eğitim merkezimiz zaten faaliyettedir ve bazı dersler online olarak verilmektedir.

Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden 23 Mart 2020 Pazartesi Günü tüm derslerde online eğitime başlıyoruz. Ülkemin aydınlık geleceği için çok önemli olan öğrencilerim, sizden ricam bu derslerden mümkün olduğunca çok faydalanmanızdır. Ayrıca web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımız haricinde farklı bilgi kaynaklarına itibar etmeyiniz ve tüm bu dersler ile ilgili duyuruları buralardan takip ediniz. 

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, ailenize de saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. H. Tamer DODURKA


Designneuro