Üniversitemiz bu yıl 3.sü Online olarak düzenlenen ICONDATA 2020’ye ev sahipliği yaptı.

06 Tem 2020 Pazartesi 08:40


İstanbul Rumeli Üniversitesi 25-28 Haziran 2020 tarihleri arasında 3. sü düzenlenen Uluslararası Veri Bilimi ve Uygulamaları Konferansı “International Conference on Data Science and Application” ICONDATA 2020’ye ev sahipliği yaptı. Üniversitemizin Haliç Yerleşkesinde yapılması planlanan bu aktivite, salgın dolayısıyla tamamıyla YÖK’ün kriterlerine bağlı olarak çevrimiçi gerçekleştirildi. 

Icondata 2020 Konferansı 25 Haziran 2020’da Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer DODURKA’nın açılış konuşması ile başlamış ve devamında Yalova Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Orhan TORKUL ve Prof. Dr. Mustafa KOYUN konuşmaları ile devam etmiştir. Fransa Bordeaux Üniversitesinden Prof. Dr. Gayo DİALLO ve Cezayir Houari Boumediene Üniversitesinden Prof.Dr. Bachari NOUR EL İSLAM ve Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof. Dr. Ecir Uğur KÜÇÜKSİLLE davetli konuşmacı olarak açılış seremonisinde veri bilimi üzerine açılış dersleri yapmışlardır. 

Bu konferansta Veri Bilimi, Makine Öğrenmesi, Yapay Zeka, Büyük Veri Analizi, Nesnelerin İnterneti, Doğal Dil İşleme, Veri Madenciliği, Biyoinformatik Analizler, Finansal Modelleme, Görüntü İşleme gibi çeşitli konular sunumlarda ele alınmış ve 23 oturumda toplamda 92 bildiri sunumu gerçekleşmiştir. Üniversitemiz de toplamda 6 akademisyen 4 bildiri ile konferansta yerini almıştır. 

Konferansa sunulan bildirilerden en iyi 30 bildirinin genişletilmiş hali, akademik kurul tarafından seçilerek Data Science and Applications ve Veri Bilimi dergilerinde ayrıca yayınlanacaktır. (http://www.icondata.org/tr/)

Designneuro