Rumeli Forum panelinin ikincisi düzenlendi.

16 Eki, 2023

22 May 2023 

Rumeli Forum panelinin bu yılki konusu ‘’Marka olarak Rumelilik’’ oldu. Panel geçtiğimiz günlerde İstanbul Rumeli Üniversitesi Haliç kampüsünde gerçekleşti. Forumda, Yapımcı, yönetmen ve akademisyen 3. Kuşak Selanik mübadili Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Tekeloğlu, Rumeliliği bir de Marka Yönetimi disiplini ile tarihi, kültürel, siyasi, sosyal açıdan ele aldı. 


Tekeloğlu konuşmasında, ‘’Marka olarak Rumelilik’’ sürecinde alınması gereken aksiyonları özetledi. Öncelikle Swot Analizi ile Rumelilik markasının güçlü yanları ve gelişmesi gereken yanlarının belirlenmesi gerektiğine değinen Tekeloğlu, marka yüzü olan isimlerin Rumeli kökenlerinin daha bilinir olması gerektiğinin, wikipedia, internet tarayıcısı, sosyal mecralarda öne çıkarılması, Rumeli insanının kültürel, geleneksel, tarihi, siyasi bilinirliğini artırmaya yönelik film, belgesel, kitaplarla daha fazla tanıtımına yer verilmesi, camianın birbiri ile bağını güçlendirmek adına Rumeli Forum, arama konferansı, STK toplantıları daha yüksek katılımlarla bir araya gelmeye çalışılmasının önemine değindi. 


Rumeli camiasının eğitim seviyesi yüksek mensuplarının akademik makale ve araştırma çalışmalarının literatüre geçmesinin önemine vurgu yapan Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu, ‘’Rumeli camiası, lider potansiyeli yüksek bir camiadır. Siyasi temsil değerinin artırılması, spor, sanat, akademide dünya çapında isimlerle iş birliği halinde marka sürecinin yönetilmesi ile çok daha hızlı yol alabiliriz’’ dedi.