Öğrencilerimiz 5. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresine Katıldı!

12 Ara 2018 Çarşamba 13:43


5. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresine İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programı öğrencilerinden Mihriban Çelebi, Zeynep Büyükkoç, Mine Seyhan, Efze Nur Akbaba, Sevdenur Aydoğan, Safiye Ceren Turgut, Melike Altundemir, Sergül Bayram katılım gösterdi.


Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında güncel bilgileri öğrencilerle paylaşmak amacıyla düzenlenen 5. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi, İstanbul Rumeli Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Katıldığı önemli kongrelerle adını duyuran İstanbul Rumeli Üniversitesi, 7-8 Aralık tarihinde gerçekleşen 5. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi’ne İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerinden Mihriban Çelebi, Zeynep Büyükkoç, Mine Seyhan, Efze Nur Akbaba, Sevdenur Aydoğan, Safiye Ceren Turgut, Melike Altundemir, Sergül Bayram katıldı.

Ülke genelinde FTR öğrencilerini güncel Fizyoterapi yaklaşımları hakkında bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirilen kongrede nörolojik rehabilitasyonda robotik yaklaşımlar, kronik ağrıya yaklaşım, skolyoz, kadın sağlığında fizyoterapi ve rehabilitasyon, obezitede egzersiz ve fiziksel aktivite, fizyoterapide girişimcilik ve yaratıcılık, osteopati, görme engellilerde fizyoterapi, fizyoterapi ve rehabilitasyonda müzik terapi gibi bir çok konu işlenmiş workshop programları yer aldı.

 

Designneuro