Engelli Öğrencilere Burs

11 Kas 2020 Çarşamba 06:24


Engelli öğrencilerin daha iyi bir eğitim ve toplumsal hayatın içinde aktif rol alabilmelerini sağlamak amacıyla İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Dünya Engelliler Vakfı arasında Sosyal ve Kültürel İşbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle vakıf tarafından üniversiteye yönlendirilen engelli öğrencilere burs imkânı sağlanacak.

Üniversitenin Mehmet Balcı Yerleşkesinde gerçekleştirilen törende, Rektör Prof. Dr. H. Tamer Dodurka ile Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk protokol imzaladılar. Rektör Dodurka, “Bu protokolle Türkiye’de engellilere yönelik güncel araştırmalar gerçekleştirecek bilimsel bilgi birikiminin oluşmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Engelli bireylerin toplumsal hayatın içinde aktif rol alabilmesini sağlayacak projelerin gerçekleşmesini desteklemek, vakıf ve kurumumuzun gençlerini bir araya getiren sosyal ve kültürel işbirliğine dayalı bir platform yapısı oluşturmak ve Dünya Engelliler Vakfı tarafından üniversitemize yönlendirilen engelli bireylere üniversite bünyesinde burs imkânı sağlayarak eğitimlerine destek verilmesi hedefleniyor” dedi.

‘ENGELLİ BİREYLER İÇİN EĞİTİM ÖNEMLİ BİR BASAMAK’
Dünya Engelliler Vakfı adına protokolü imzalayan Metin Şentürk ise "Bu protokolün örnek teşkil etmesini çok önemsiyorum. Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımı için eğitim en önemli basamak. Vakıf olarak engelli dostlarımız için fırsat eşitliği sağlanması noktasında yapılan faaliyetlerin önemi göz ardı edilemez. Bu noktada İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Tamer Dodurkaya ve Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Balcıya vakfım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Engelli dostlarımızın eğitimlerine destek vereceklerini bilmek beni çok mutlu etti” diye konuştu.
Engellilere yönelik sürdürülebilir projelerin yapılmasının her iki taraf içinde faydalı olacağı konusunda fikir birliğine varan İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Dünya Engelliler Vakfı, resmi ve kalbi birlikteliklerinin oluştuğunu söyledi.Designneuro