Değerli Rumeli Mensupları

22 Şub 2023 Çarşamba 08:55


Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre iller; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa'da büyük bir yıkıma yol açan deprem felaketinin ardından, tüm kurumlarımız ve halkımız gibi İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak bizler de seferber olduk.  


Ülkemiz zor zamanlarda, birlik ve beraberlik içerisinde olmasını her zaman bilmiştir. Biz de İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak bu dayanışmanın bir parçası olarak elimizden ne geliyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin gönüllü akademisyenleri, öğrencileri ve idari personeli, deprem bölgesine giden ilk ekiplerin arasındaydı. Geçtiğimiz aylarda Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin 110 öğrencisine Destek AFAD Gönüllüsü eğitimi verilmişti. Öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz arama kurtarma ekiplerine büyük bir duyarlılık ile destek oldular, olmaya da devam etmektedirler.


Sağlık personellerimiz, enkazdan kurtarılan depremzedelere ilk müdahaleyi yaptı, aynı zamanda Hatay Altınözü Devlet Hastanesi'nde diyaliz hastalarına diyaliz hizmeti verdi. Yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgedeki yetkililerden gelen bilgiler ışığında ve AFAD koordinasyonunda, gönüllü olarak aktif görev alan öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizin de destekleriyle ihtiyaç kolileri hazırlanmış ve koordinasyon merkezine ulaştırılmıştır. SKS kulüplerimizin bünyesindeki akademik ve idari personellerimiz, gönüllü olarak belirlenen bölgelere arazi araçlarıyla giderek ulaşımda aksaklık yaşanan köy yollarından ihtiyaç malzemelerinin taşınmasında önemli bir rol almışlardır. Silivri AFAD koordinasyon merkezi ile koordineli çalışmamızın sonucunda kişiye özel koliler hazırlayarak afet bölgelerine sevk etmekteyiz. Gönüllük esası ile üstün özveri gösteren tüm Rumeli Ailesi mensuplarına teşekkür ediyoruz.


İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak tüm kuruluşlarla irtibat halinde olunup, ihtiyaçların yeniden tespit edilip yardımlarımıza aynı şekilde devam edeceğiz. Maddi yardımın yanı sıra maneviyatın da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Büyük bir özveri ile her fırsatta afet bölgelerini ziyaret etmek ve afetzedelerle yeniden bir araya gelmek çok önemli. İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak bizler hem maddi hem manevi desteğimizi asla eksik etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Milletçe geçirdiğimiz bu zor günlerde depremzedelerin yaralarını sarmak için "TEK YÜREK" olacak ve bu badireyi birlikte atlatacağız...


Depremin ilk anından bugüne kadar deprem bölgesinde gönüllü olarak destek veren Rumeli ailesinin değerli akademisyenleri Dr.Öğr. Üyesi Ayşe Tanşu, Öğr.Gör. Yonca Yavuz Akçay, Öğr.Gör. Yiğit Er Yiğit'e, değerli idari personelleri Sevim Akşit ve Gülsüm Sinpon’a, değerli öğrencileri Hasan Özgüç, Emre Can Yaşar, İlayda İşbir, Oğuzhan Yağmurlu, Seyid Ali Ateş, Reyhan Ergün, Ahmet Yılmaz, Nurgül Kefal, Beyza Gökçe Fişne, Melek Erda, Pınar Temur, Tuğba Aydoğan, Hazal Yıldız, İclal Ayanoğlu, Emirhan Altınorak, Reyhan Ergün, Şuheda Yaren Eren, Tuğçe Nur Kaya, Şevval Bayar, Büşra Ekrek, Efsane İnbaşı, Özlem Bayazit, Sevda Beycur, Alperen Kocabal, Ali Soysal, Ahmet Yılmaz'a ve yaralarımızı sarmak için gönüllü olarak çalışan ismini geçiremediğimiz tüm Rumeli Ailesi mensuplarına teşekkür ederiz. 


Designneuro