Avrupa Şampiyonası’nda Gümüş Madalya Ayyıldızlı HADO Milli Takımının

09 Kas 2022 Çarşamba 09:41


HADO Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden, üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi, Onurcan Şimşek, Tuna Tohumcu, Yasin Yılmazer, Mücahit Ağbal, Eren Pekçiçekli ve Deniz Gülseren isimli öğrencilerimizinde yer aldığı  milli takımımız, 4-6 Kasım tarihleri arasında Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonu gümüş madalyayla noktalayarak ülkemize gurur yaşattı.

 

2021 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda Avrupa şampiyonluğuna ulaşan millilerimiz, Fransa’da gerçekleştirilen turnuvada ise final oynadı. HADO Milli Takımımız, Yarı finalde evsahibi Fransa’yı 2- 0 yenen Milli takım , finalde karşılaştığı İngiltere HADO Milli Takımı’na 2-1 mağlup olarak gümüş madalyaya ulaştı.

 

HADO Milli Takımımız bu dereceyle birlikte 2023 yılında gerçekleştirilecek HADO Dünya Kupası’na da katılma hakkını elde etti.

 

Fransa’da düzenlenen HADO Avrupa Şampiyonası’nda son şampiyon Türkiye’nin yanı sıra elemelerde başarılı olan Norveç, Belçika, İspanya, Yunanistan, Hollanda, İngiltere, Çekya, İtalya, İrlanda, Avusturya ve ev sahibi Fransa’nın HADO Milli Takımları mücadele etti.

 

HADO Türkiye Direktörü Koray Erdemir, üst üste iki Avrupa Şampiyonası’nda da final oynamanın gurur verici olduğunu söylerken, “Henüz kısa bir süre olmasına rağmen HADO’nun ülkemizde yakalamış olduğu ivmeden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya ulaşmıştık. Bu yıl ise Avrupa Şampiyonası’nda finalde İngiltere karşısında gümüş madalyaya uzandık. Finalde başa baş bir oyun sonunda setleri 2-1kaybettik. Henüz çok kısa bir süre olmasına rağmen iki Avrupa Şampiyonası’nda da final oynamamız gerçekten gelmiş olduğumuz noktayı en iyi şekilde gösteriyor. HADO Türkiye, artık yurt dışında da başarılarından söz ettiriyor. Ben bir kez daha bu süreçte bizlere destek olan ana sponsorumuz Vialand Tema Park’a, Türkiye E-Spor Federasyonu’na, destekçilerimiz ve iş ortaklarımız ile bizleri sosyal medyadan destekleyen HADO severlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Designneuro