2020-2021 Eğitim Öğretim Bahar Dönemi Eğitim Modelimiz

17 Şub 2021 Çarşamba 13:43


Yaşanan pandemi koşulları nedeniyle, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından  2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında üniversitelerde teorik ve uygulamalı eğitimlerin ne şekilde devam ettirileceği hususunda Sağlık Bakanlığı’ndan  görüş talep edilmiştir.

Bu talep üzerine Bakanlık tarafından “salgın sürecinin son dönemde yeniden artış göstermeye başladığı, yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimlerin olağan hareketliliğe ek olarak ilave yoğunluk yaratabileceği ifade edilmekle beraber, Yükseköğretim kurumlarında uygulamalı eğitimlerde azami dikkat ile ve sıkı tedbirler eşliğinde yüz yüze eğitimin yapılabileceği, ancak teorik eğitimlerin mümkün olduğunca uzaktan eğitim yöntemleri kullanılarak devam ettirilmesinin uygun olacağı” görüşü belirtilmiştir.

Bu doğrultuda Üniversitemizde uygulamalı eğitimlerin daha önce Hibrit Eğitim Modeli ile gerçekleştirdiğimiz gibi sıkı tedbirler kapsamında öğrencilerin seyreltilerek, gruplara ayrılması ile eğitime yüz yüze devam edileceği, teorik eğitimlerin ise yüksek özveri ile edinilmesi gereken asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrimiçi (online) yapılması uygun görülmüştür.

Yüz yüze yapılacak olan uygulamalı eğitimlerimiz, farklı şehirlerden gelecek öğrencilerimizin konaklama ve yol masraflarının en aza indirilmesi gayesiyle blok halinde yapılacak olup, gruplar ve uygulama tarihleri dersler başlamadan önce ilan edilecektir. Bu süreçte öğrencilerimiz Mehmet Balcı Yerleşkesi sınırlarında bulunan konukevinden uygun şartlarla faydalanabileceklerdir.

Salgının dönem içerisindeki seyrine göre Sağlık Bakanlığı’nın görüşleri tekrar alınacağı bilinmekle beraber, küresel salgın döneminde siz değerli öğrencilerimizin süreçten olumsuz etkilenmemesi adına rehberlik hizmetlerimizden faydalanabileceğiniz gibi, salgın endişesi veya barınma problemleri dolayısıyla eğitimine devam etmek istemeyen öğrencilerimizin kayıt dondurma hakkından da yararlanabileceğini belirtiriz.

Sizlerle eskiden olduğu gibi Üniversitemiz kampüslerinde buluşmak dileği ile…


 


Designneuro