İş Sağlığı ve Güvenliği Y.Lisans Programı 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi kayıtları başladı

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ 2020 MAYIS AY’I SINAVINA GİRMEK İSTEYEN ADAYLARIN DİKKATİNE!

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

İstanbul Rumeli Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği (Tezsiz) Yüksek Lisans Programına Yaz Döneminde kayıt yaptıran öğrenciler;    mezuniyet için gerekli koşulları sağlayarak, başarılı oldukları takdirde Yüksek Lisanslarını Güz Dönemi Sonunda tamamlamış olacaklardır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Örgün Eğitim Programı Eğitimleri Hafta Sonu yapılmaktadır.

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (TEZLİ/TEZSİZ) YÜKSEK LİSANS PROGRAMINA BAŞVURU ŞARTLARI:


2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi

Başvuru ve kayıt Tarihleri: 17.04.2019 – 07.06.2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Dersler 14 Haziran 2019 tarihinde başlayacaktır.

 

Program hakkında bilgi almak isteyen adaylar.

fbe@rumeli.edu.tr , faruk.bolukbasoglu@rumeli.edu.tr, sinan.alpaydin@rumeli.edu.tr

Adreslerinden bilgi alabilirler. 

 

Programın Amacı


6331 sayılı İSG kanunuyla birlikte, tüm işletmelere iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle, ülkemizde yetişmiş eleman ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Günümüzde sanayileşme ve artan nüfus ile birlikte hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları artış göstermiş ve ülkemizde sayısı tam olarak kayıt altına alınamamakla birlikte dikkat çekici rakamlara ulaşmıştır. 

Ülkemizde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iş kazaları ve meslek hastalıklarına ilişkin istatistikleri inşaat, taşımacılık ve madencilik sektörlerinde ölümlü iş kazası oranının diğer sektörlerden yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Sadece ülkemizde değil dünyada da sağlık ve güvenlik konusundaki rakamlar pek de iç açıcı değildir. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün rakamlarla ifade ettiği iş kazası ve ölümler dikkate alındığında işletmelerde güvenlik ve sağlık kültürünün oluşturulması ve tüm risklerin ortadan kaldırılabilmesi adına çalışacak “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarının” görevlendirilmesi yasal bir düzenleme ile zorunluluk haline getirilmiştir.

 Programın amacı, endüstri kuruluşlarının ihtiyacı olan ve bir işletmenin tüm iş güvenliği sorumluluğunu üstlenen öğrenci eğitimidir. İş sağlığı ve güvenliği konusunda yasal mevzuatı takip eden, mesleki etik kurallara uygun davranan, risk analizi yapabilen ve riskleri önlemede gerekli tedbirleri alabilen, İş sağlığı ve güvenliği konusunda gündemdeki olaylara duyarlı ve gelişmeleri izleyen bilgi, beceri ve yetenekte “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı” yetiştirmektir.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı; iki yarıyıllık eğitim süresi içerisinde toplam 30 krediden ve 60 AKTS’den az olmamak kaydıyla en az on ders ile dönem projesi dersinden oluşur.  Tezsiz yüksek lisans programını tamamlama süresi, bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın en az iki yarıyıl, en çok üç yarıyıldır.

 

Kimler Başvurabilir

 

İstihdam Olanakları


İş Sağlığı ve Güvenliği  yüksek lisans programını başarı ile tamamlayan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğinin 8/(1)-b-2 maddesine göre B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına doğrudan  başvurma hakkı kazanmaktadır. Bu alanda çalışmak isteyenlere büyük bir iş imkanı ve zaman kazanımı sağlamaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans müracaatları için ALES puanı aranmayacaktır.

 

Başvuru Kayıt Evrakları

Lisansüstü Öğrenci Kayıt Formu (Tıklayınız)

Lisansüstü Öğrenci Kayıt Evrak Teslim Formu  (Tıklayınız)

 Yüksek Lisans Başvuru Evrakları:

Lisansüstü Programlarına Başvuru Evrakları:

1-   Lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı veya Noter Onaylı Sureti)

Yurtdışından Mezun Olanlar için YÖK Denklik Belgesi  (Aslı veya Noter Onaylı Sureti)

2- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

3- ALES Belgesi (İlgili alandan en az 55 puan)  (Tezli Programlar için)

4- Not Döküm Belgesi (Transkript) (Aslı veya Noter Onaylı Sureti)

5- İkametgâh Belgesi

6- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin)

7- Başvuru Formu (Özgeçmiş)

8- 4 Adet Vesikalık Fotoğraf

9- Ödeme Makbuzu

 

Eğitim Ücretleri:

İSG (Tezli)                                             :13.000 TL

İSG (Tezsiz)                                           : 6.500 TL Taksitli

İSG (Tezsiz)                                           : 6.000 TL Peşin Ödeme

 

Ödeme Banka Bilgileri

Yüksek lisans (sanal pos) web sitesi online tahsilat sisteminde yüksek lisans taksitli tahsilatları için yapılacak uygulama aşağıdaki gibidir.

https://odeme.rumeli.edu.tr/user

1.) Web sitesi online ödemeden kredi kartına taksitli ödeme yapacak öğrenci adaylarımız, peşinat olarak ayrı bir tek çekim işlemi yapmak yerine, mevcut tutarı toplam 5 eşit taksite bölmek suretiyle ödeme yapabilirler.

Bundan sonra ödemesini web sitesinden online ödemeden gerçekleştirecek ve direkt kredi kartına taksitlendirme yapacak yüksek lisans öğrencileri tüm eğitim ücretini sisteme tanımlı banka seçimleri üzerinden  direkt 5 taksit seçerek taksitlendirebilirler. 

 

Bonus, Axcess, Finansbank, Maximum, Paraf, World kartlarına kartlarına 12 taksite kadar taksit seçeneği yapabilirler.  

2.) Online tahsilat siteminde gözüken peşinat tutarı olan  2500 TL'lik işlem yeri, Taksitlendirmesini Denizbank KMH Sistemine başvuracak adayların ödeme yapabilmesi için tanımlanmıştır. 

Buradan yapacakları 2500 TL'lik peşinat ödemesi için mailllerine gelen dekont ile beraber Denizbank KMH Başvuru evrakları ve Üniversiteden aldıkları Mali Kayıt formu eşliğinde, kredi kartı haricinde kalan bakiyelerini Denizbank şubelerinden de yapabileceklerdir. 

Kısmi ödeme yapmak isteyen öğrenciler için Seçmeli ödeme modülü açılmıştır. Bu alanda Açıklama kısmında öğrenci adı soyadı ve kayıt olacağı bölümü eksiksiz yazmaları gerekmektedir. Aynı alanda zorunlu olarak tanımlanmış TC. KİMLİK NO giriş alanının da doldurulması zorunludur. 

 

2.) Peşin Ödeme Biligileri

HESAP ADI : İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ

     
             

BANKA

ŞUBE

ŞUBE KODU

PARA BİRİMİ

HESAP NO

IBAN

 

HALKBANK

SİLİVRİ E 5

1378

TL

 06000010

TR82 0001 2001 3780 0006 0000 10

 

* Dekont açıklamasına Öğrenci T.C. No, Ad Soyad ve program bilgisi yazılmalıdır.

 

 

 

 

08 Mayıs 2019