İstanbul Rumeli Üniversitesi

Geleceğinize imzamızı atıyoruz

Haberler

İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy’u Andı…

İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy’u Andı…

 

İstanbul Rumeli Üniversitesi, İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u düzenlenen etkinlikle andı.

İstanbul Rumeli Üniversitesi, İstiklal Marşı’nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anmak için bir etkinlik düzenledi. Prof. Dr. Ahmet Yörük’ün konuşmacı olarak katıldığı program Üniversitenin amfisinde gerçekleştirildi. Programa İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Özyaral, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Prof. Dr. Ahmet Yörük, milli şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sundu. Program sonunda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında öğrenciler arasında düzenlenen “Vatan” Temalı şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler Naşide Kaçuru, Yağmur Mirela Turgut ve Buket Kaş’a plaket takdim edildi.

 

Programın konuşmacısı Prof. Dr. Ahmet Yörük’e katılımından dolayı teşekkür eden İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, günün anısına plaket ve çiçek takdim etti.

 

Tüm Haberler