İstanbul Rumeli Üniversitesi

Geleceğinize imzamızı atıyoruz

Haberler

Çorlu Mektebim Koleji Sağlık Öğrencileri Üniversitemizde...

Çorlu Mektebim Koleji Sağlık Öğrencileri Üniversitemizde...

Çorlu Mektebim Koleji son sınıf öğrencileri rehber öğretmenleri eşliğinde üniversitemizi ziyaret etti.

Psikolojik Danışman Uzman Klinik Psikolog Bahar Turgut, öğrencilere ilk olarak üniversitemiz hakkında genel bilgi verdi. Daha sonra akademik eğitimden, sosyal imkanlardan ve burs olanaklarından da bahseden Turgut, öğrencilerin yönelttiği soruları içtenlikle cevapladı.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Turan Yaman, öğrencilere İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne bağlı bölümler hakkında bilgi verdi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve yeni açılacak olan Psikoloji bölümlerinin çalışma alanları ve iş hayatına dair ipuçları veren Yaman, bu bölümlerde okuyan öğrencilerin iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olması gerektiğini de vurguladı.

Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı Öğretim Görevlisi Aynur Karakaya ise sağlık programlarımız hakkında öğrencilere bilgi verdi. Sağlık programlarının çalışma alanlarından bahseden Öğretim Görevlisi Aynur Karakaya, sağlık öğrencilerin tercih yaparken bakmaları gereken ilk şeyin üniversitenin laboratuvar zenginliği olması gerektiğini vurguladı.

Yapılan bilgilendirmelerden sonra Öğretim Görevlimiz Aynur Karakaya eşliğinde üniversitenin tüm laboratuvarları gezdirildi. Laboratuvardan sonra üniversitenin derslikleri, kütüphane ve yemekhanesi ile sosyal alanları da öğrencilere gösterildi.

Ziyaretin sonunda öğrencilere üniversitemize ait tanıtım materyalleri hediye edildi.


Tüm Haberler