İstanbul Rumeli Üniversitesi

Geleceğinize imzamızı atıyoruz

Duyurular

Taziye

Konaklama

İstanbul Rumeli Üniversitesi öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı, anlaşmalı olduğumuz USF Grup tarafından karşılanmaktadır. Apart daire konumunda hizmet veren USF Grup’a ait iletişim bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://rumeliuniversitesikonaklama.com/

İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Salih Aynural, Lütfi Kırdar İstanbul Tercih Fuarı’nı ziyaret edecek

İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Salih Aynural, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen İstanbul Üniversite Tercih Fuarı’nda standımızda üniversite adaylarıyla bir araya gelecek. 18 Temmuz Saat: 15.00’de İstanbul Rumeli Üniversitesi standımızı ziyaret edecek olan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Aynural ile tanışma fırsatını bulabilirsiniz. Fuar döneminde İstanbul Rumeli Üniversitesi standımız yoğun ilgi görüyor. Doğru tercih mutlu bir gelecektir. Üniversite tercihinizden önce Akademisyenlerimiz, Rehberlik ve Tercih danışmanlarımızla bir araya gelmek için İstanbul Rumeli Üniversitesi standımızı mutlaka ziyaret ediniz. 

Deneme sınavı burs kazananlar listesi

 İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak 20-21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde düzenlediğimiz Ücretsiz Ödüllü Deneme Sınavı’ndan burs kazanan öğrencilerin listesi açıklandı.

Yüksek katılımın gerçekleştiği Ücretsiz Ödüllü Deneme Sınavı’nda burs almaya hak kazanan 40 öğrenci bulunuyor. Başarı puan sırasına göre burs kazanan 40 öğrenci, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı kaydı ile kazandığı burs oranında İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde indirim hakkına sahip.

İlk 10 öğrenci: % 100 Burs

İkinci 10 Öğrenci: %75 Burs

Üçüncü 10 Öğrenci: % 50 Burs

Dördüncü 10 Öğrenci: % 25 Burs

Ücretsiz Deneme Sınavında burs kazanan tüm öğrenciler, optik formlarında belirttikleri GSM numaralarına SMS yoluyla bilgilendirildi. SMS İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak gönderilmiştir.   

%100, %75, %50 ve %25 oranlarında İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde burs kazanan öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileriz…

Kazananlar listesi için tıklayınız.

Çağrı Merkezi ve Çevrimiçi Danışmanlarımız

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı tercih döneminde İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak aday öğrencilerimizin yanındayız.

Türkiye genelinden İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne çağrı merkezimizi arayarak, uzman rehberlik danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Web sitemizde yer alan aday öğrenci tercih sistemi ve aday öğrenci bilgileri dışında, merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtını 444 2 917’yi arayarak çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz. Çağrı merkezimiz; 10 Temmuz- 26 Temmuz tercih ve tanıtım günleri boyunca 08:30 akşam 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne telefonla ulaşımın yanı sıra resmi web sitemizde yer alan Çevrim İçi Danışmana Sor bölümümüzden de Rehberlik Danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Anadolu Bölge Sorumlumuz Hakan Uslu; sizlere bir telefon uzağınızda. 0542 648 08 19 numaradan İstanbul Rumeli Üniversitesi hakkında kendisine ulaşabilirsiniz.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Çağrı Merkezi: 444 2 917

İstanbul Rumeli Üniversitesi: (0212) 866 01 01

Çevrim İçi Danışman: http://rumeli.edu.tr/

Anadolu Bölge Sorumlusu Hakan Uslu: 0542 648 08 19

İkinci Öğretim Bursu

İkinci Öğretim Bursu

İstanbul Rumeli Üniversitesi toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen, bir yüksek eğitim kurumu ve mükemmeliyet merkezi olma amacını taşımaktadır.

Ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir yüksek eğitim ortamı yaratmayı hedefleyen, özellikle sağlık ve yaşam bilimleri alanında disiplinlerarası bir anlayış ve bütüncül yaklaşıma odaklanarak, Türkiye’de yaşam kalitesinde olumlu farklılık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla alanında uzman, deneyimli akademik kadrosuyla özel sektör ve devlet kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde; başta tıbbi bilimler olmak üzere tüm disiplinlerde evrensel düzeyde eğitim vermektedir.

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılında Üniversitemizin ikinci öğretim önlisans tam ücretli programlarını ilk 5 sırada tercih eden öğrencilere %50 oranında indirim uygulanacaktır.

5 ayrı noktada sizleri bekliyoruz!

2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi üniversite tercih döneminde İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak dört ayrı tercih noktasında sizlerleyiz. 10 Temmuz- 26 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Balcı Yerleşkesi, İstanbul Rumeli Üniversitesi Kaş Sanat Merkezi, Silivri Sahil, Reyap Hastanesi İstanbul ve Reyap Hastanesi Çorlu’dayız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Danışmanları, Akademik Kadromuz ve uzman danışmanlarımız tercih danışma merkezlerimizde sizlerle olacak.

Tüm aday öğrencilerimizi ve velilerimizi tercih danışma merkezlerimize bekliyoruz.

TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİMİZİN ADRES BİLGİLERİ:

İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Balcı Yerleşkesi:

Yeni Mahalle Mehmet Silivri Caddesi No:38 Silivri/İstanbul

Tel: 0212 866 01 01

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kaş Sanat Merkezi

Caddebostan Mah. Op.Cemil Topuzlu Cad. No: 68 Caddebostan/İstanbul

Silivri Sahil

Piri Mehmet Paşa Caddesi Silivri Çevre Derneği Çay Bahçesi Yanı, Sergi alanı

Reyap Hastanesi İstanbul

Yeşilkent Mahallesi 2011. Sokak No:25 Esenyurt/İstanbul

Tel: 0 850 473 77 77

Reyap Hastanesi Çorlu

Kazımiye Mahallesi Sevgi Sokak No:2 Çorlu/Tekirdağ

Tel: 0 282 684 02 00

Anadolu Bölge Sorumlumuz

Hakan Uslu: 05426480819

İç Mimarlık Öğretim Üyesi Alımı Hk.

Üniversitemize; 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmelik" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydıyla aylık ve özlük hakları bakımından 4857 sayılı işkanunu hükümlerine tabi olmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır.

 İlana konu olan kadro tam zamanlıdır. Başvuracakların bir dilekçe ekinde nüfus cüzdan fotokopisi , 2 fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösterir belgeler (Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi) öğretim üyeliğine başvuranların bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan ( Profesörlük için 6 takım, Doçentlik ve Yardımcı Doçentlik için 4 takım) dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.

            Duyurulur.

 

PROGRAM ADI

ÜNVANI

MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Yrd.Doç.Dr

Doç.Dr

Prof.

İÇ MİMARLIK

1

1

1

 

YAZ OKULU DUYURUSU

Değerli öğrencilerimiz,

Bu yaz döneminde yeterli sayıda talep olmamasına istinaden; üniversitemiz bünyesinde yaz okulu açılmayacaktır. Diğer üniversitelerden yaz okulunda ders almak isteyen öğrencilerimizin; yaz okuluna katılacakları üniversitelerden alacakları derslerin, üniversitemizden aldıkları derslerin içerikleriyle (dersin haftalık ders planı temel alınarak) en az %80 aynı olması halinde dersi alabileceklerini ve yine yaz okulunda en fazla 5 (beş) ders alabileceklerini de  önemle duyurur, aksi halde aldıkları derslerin geçerli sayılmayacağını bildiririz. 

Adalet programı öğretim görevlisi alım sonuçları

Adalet programı öğretim görevlisi alım sonuçları için tıklayınız.

Öğretim Görevlisi Sınavı

Rumeli Üniversitesi Adalet Programı için ön değerlendirmede başarılı olan adayların sınavları 14 Haziran 2017 tarihinde saat :11.00 itibariyle gerçekleştirilecektir. Adayların Rumeli Üniversitesi Rektörlük Binasında hazır bulunmaları rica olunur

 

Adalet Programı Öğretim Görevlisi Alımı Ön Değerlendirme Sonuçları

Adalet Programı Öğretim Görevlisi Alımı Ön Değerlendirme Sonuçları için tıklayınız.

SHMYO ÖĞRENCİLERİ FORMA DUYURUSU

 Değerli öğrencilerimiz, 

 

Üniversitemiz SHMYO öğrencilerinin yaz stajı ve dönem içi mesleki uygulamalarında ek'te yer alan 

 

forma modeli ve rengini kullanmaları uygun görülmüştür. 

 

Ek'te yer alan forma rengine uyulması ve üniversite logosunun mutlaka forma üst cebi üzerinde 

 

olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Üniversite logosunun öğrencilerimiz tarafından, forma temin edecekleri firmalara vermeleri ve forma 

 

üst cebinin üzerine dikilmesini ya da işlenmesini sağlamaları gerekmektedir. 

 

Tüm öğrencilerimize duyurulur.

EK- FORMA

EK- LOGO

Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine

Senato Örneğine ulaşmak için tıklayınız.

Öğretim Görevlisi Sonuçları Hk.

05 Haziran 2017 tarihinde yapmış olduğumuz sınav neticesinde Öğretim Görevlisi olmaya hak kazanan aday isimleri için tıklayınız.

Kesin kayıt hakkı kazanan adayların 22/06/2017 tarihi saat 17:00 'a kadar ilgili evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Evraklarını zamanında teslim etmeyen adaylar başvuru hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

İş güvenliği hizmet alımıyla ilgili teknik şartname hk.

İş güvenliği  hizmet alımıyla ilgili teknik şartnameye ulaşmak için tıklayınız.

Staj Evrakları Teslim Tarihi

Değerli öğrencilerimiz,

 

Staj yapmak üzere tamamlayıp teslim etmeniz gereken evraklar için 07/06/2017 Çarşamba son gündür. Bu tarihten sonra başvuru yapılamayacak olup evraklar alınmayacaktır. Bu çerçevede 07.06.2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar staj başvurularınız için sizden istenen evrakların teslim edilmiş olması gerekmektedir.

 

 

Bilgilerinize önemle rica olunur.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere öğrencilerimize yönelik dönem boyunca iş sağlığı ve güvenliği eğitim programı düzenlenmiştir. Bu çerçevede yapılan sınavlardan ilki 02.06.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda; 06.06.2017 ve 13.06.2017 tarihlerinde saat:11.00'da sınav periyotları belirlenmiştir. Yapılan ilk sınava katılamayan veya başarılı olamayan öğrencilerimiz 2.ve 3. Sınavlardan herhangi birine katılabileceklerdir.

 

Bilgilerinize önemle rica olunur.

Öğretim Görevlisi Sınavı

Rumeli Üniversitesi Spor Yönetimi Programı için ön değerlendirmede başarılı olan adayların 

sınavları 5 Haziran 2017 tarihinde saat :11.00 itibariyle gerçekleştirilecektir. Adayların Rumeli 

Üniversitesi Rektörlük Binasında hazır bulunmaları rica olunur.

Spor Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Alımı Ön Değerlendirme Sonuçları hk.

Spor Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Alımı Ön Değerlendirme Sonuçları için tıklayınız.

YAZ OKULU DUYURUSU!

 

Son dönemlerde öğrencilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda Üniversitemiz senatosunun ilgili kararı uyarınca Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz için 03 Temmuz 2017 tarihinde başlamak üzere yaz okulu açılacaktır.

 

Yaz okulunda ders almak isteyen öğrencilerimizin ‘Yaz okulu talep formlarını’ doldurarak 22 Haziran 2017 mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Talep formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Yaz okulu ücreti kredi başına 250,00 TL olarak belirlenmiştir.

 

Bahar ve Güz dönemlerinde devamsızlık nedeniyle almış oldukları derslerden başarısız olan öğrenciler de yaz okulunda ders alabileceklerdir.

 

 

 

Bilgilerinize önemle rica olunur.

Meslek Yüksekokulu, Sosyal Hizmetler Programı öğretim görevlisi alımı sonuçları hk.

Meslek Yüksekokulu, Sosyal Hizmetler Programı öğretim görevlisi alımı sonuçları için tıkayınız.

19 Mayıs "Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"

19 Mayıs "Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nın resmi tatil olması sebebiyle, üniversitemiz 19 Mayıs 2017 Cuma günü eğitim-öğretime bir gün ara verecektir.

 

Tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize duyurulur.

Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Ayı Üniversite Öğrenci Umre Programı hk.

2017 Yılı Ramazan ayı Umre Organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine yönelik indirimli umre tur programları düzenlenmektedir. Üniversite öğrencilerimizden dileyenler bu turlara kayıt yaptırabilir. 

Tur tarihleri ve detayları hakkında bilgi için:

http://aksaray.diyanet.gov.tr/Sayfalar/contentdetail.aspx?ContentId=573&MenuCategory=Kurumsal

EUROSTUDENT VI Öğrenci Anketi

Türkiye'nin dahil olduğu Avrupa yükseköğretiminin sosyal boyutu ile ilgili karşılaştırılabilir veri toplamayı amaçlayan Eurostudent Projesi kapsamında anket hazırlanmıştır. Söz konusu projenin genel amacı, Avrupa'daki yükseköğretim öğrencilerinin sosyo-ekonomik koşulları hakkında uluslararası, karşılaştırılabilir ve güvenilir veri toplamak, bu veriyi analiz etmek ve katılımcı ülkelerdeki ilgili kurumlara eğitim politikalarını belirlemelerinde veya mevcut politikalarını iyileştirmelerinde yardımcı olmaktır.

Eurostudent VI anketini http://goo.gl/forms/GBDD7VJgystt3JCs1 linkinden doldurabilirsiniz. 

urostudent ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.eurostudent.eu/ adresine bakabilirsiniz.

Bahar Dönemli Final Programı İlanı

Sınav programına ulaşmak için tıklayınız.

İç Mekan Tasarım ile ilgili değerlendirme sonucu hk.

 İç Mekan Tasarım ile ilgili değerlendirme sonuçları için tıklayınız.

İnşaat Mühendisliği bölümü Araştırma görevlisi sonuçları hk.

İnşaat Mühendisliği bölümü Araştırma görevlisi sonuçları için tıklayınız.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi alımı ön değerlendirme sonucu hk.

İç Mekan Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi alımı ön değerlendirme sonucuna ulaşmak için Tıklayınız.

İnşaat mühendisliği bölümü araştırma görevlisi ekte bulunan ön değerlendirme sonucu hk.

İnşaat mühendisliği bölümü araştırma görevlisi ekte bulunan ön değerlendirme sonucu için Tıklayınız.

Sınav Tarihi: 04.05.2017

Sınav Saati: 11.00

Sınav Yeri: İRÜ Silivri Yerleşkesi-B218 No'lu ofis

İnşaat mühendisliği bölümü araştırma görevlisi alımı ön değerlendirme sonucu..

İnşaat mühendisliği bölümü araştırma görevlisi alımı ön değerlendirme sonucuna ulaşmak için tıklayınız.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hk.

1 Mayıs "Emek ve Dayanışma Günü"nün resmi tatil olması sebebiyle, üniversitemiz 1 Mayıs 2017 Pazartesi günü eğitim-öğretime bir gün ara verecektir.

 

Tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize duyurulur.

İç Mimarlık Araştırma Görevlisi sonuçları.

İç Mimarlık Araştırma Görevlisi sonuçları için tıklayınız.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Ön Değerlendirme Sonuçları

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Ön Değerlendirme Sonuçları için tıklayın.

Adalet Programı Öğretim Görevlisi alımı sonucu

Adalet Programı Öğretim Görevlisi alımı sonucu için tıklayınız.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Takvim Değişikliği

Yeni takvime ulaşmak için tıklayınız.

Adalet Programı Ön Değerlendirme sonuçları.

Adalet Programı Ön Değerlendirme sonuçları için tıklayınız.

Sınav 21.03.2017 saat 11:00'da İstanbul Rumeli Üniversitesinde yapılacaktır.

Araştırma görevlisi alımı sonuçları

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Araştırma Görevlisi ön değerlendirme sonuçları..

Araştırma Görevlisi ön değerlendirme sonuçları için TIKLAYINIZ.

Yazılı ve sözlü sınav tarihleri;

Yazılı Sınav

13 Mart 2017 Pazartesi SAAT: 11.00 Rumeli Üniversitesi Silivri Yerleşkesi

 

Mülakat

13 Mart 2017 Pazartesi SAAT: 13.00 Rumeli Üniversitesi Silivri Yerleşkesi

istanbul rumeli üniversitesi

Rumeli Üniversitesi MYO müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan "İş Sağlığı Ve Güvenliği" sertifika eğitimi başlıyor.

T.C. Rumeli Üniversitesi MYO Müdürü Doç. Dr. Oğuz ÖZYARAL tarafından üniversitemiz öğrencilerine verilecek olan "İş Sağlığı Ve Güvenliği Sertifika Eğitimi" için oluşturulan eğitim grupları ve eğitim tarihleri ekte yer almaktadır.  

İsmi belirtilen bölümlerde yer alan tüm öğrencilerimiz ilgili tarihlerde eğitimlere katılması ve eğitim sonrasında yapılacak olan sertifika sınavına girmesi gerekmektedir. 

Sınavda başarı gösteren tüm öğrencilerimiz "İş Sağlığı Ve Güvenliği Sertifikası" almaya hak kazanacaktır. 

istanbul rumeli üniversitesi

Hücrelerimi Hatırlıyorum, Pozitif Stres İle Yaşıyorum Eğitimi hk.

Esra Ayten'in konuşmacı olarak katılacağı, "Hücrelerimi Hatırlıyorum, Pozitif Stres ile Yaşıyorum" konulu etkinlik, 12 Mart Pazar günü İstanbul Rumeli Üniversitesi Amfi 155'te saat 11.00'de gerçekleştirilecektir.

Tüm öğrencilerimize açık olan etkinliğe katılım ücretsiz, kontenjan ise 50 kişi ile sınırlıdır. Katılmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt için MYO Öğrenci Başkanı Ceyda Doruk ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

istanbul rumeli üniversitesi

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği sonuçları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Öğretim görevlisi alımı Ön değerlendirme sonuçlarıdır.

istanbul rumeli üniversitesi

Öğretim görevlisi alımı sonuçları

22.02.2017 tarihli İlanımıza başvuran adayların kazanan listesi üstteki gibidir.

istanbul rumeli üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Araştırma Görevlisi alımı sonucu hk.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Araştırma Görevlisi alımı sonucu üstteki gibidir. 

24.02.2017 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

24.02.2017 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ön değerlendirme sonuçları açıklandı.

istanbul rumeli üniversitesi

24.02.2017 Öğretim Görevlisi alımı Ön Değerlendirme sonuçları hk.

24.02.2017 Öğretim Görevlisi alımı Ön Değerlendirme sonuçları yukarıdaki gibidir.

istanbul rumeli üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Araştırma Görevlisi alımı sonucu hk.

1015785 no'lu Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Araştırma Görevlisi alımı ön değerlendirme sonuçları yukarıdaki gibidir.

istanbul rumeli üniversitesi

Öğretim Görevlisi Sonuçları Hk.

17 Şubat 2017 tarihinde yapmış olduğumuz sınav neticesinde Öğretim Görevlisi olmayı hak kazan adayların isim listesi aşağıdaki gibidir.

IV. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu

Kamu Denetçiliği Kurumu; hukukun üstünlüğünün sağlanması,insan haklarına saygının geliştirilmesi ve halka karşı sorumluluk anlayışı temelinde dört yıldır çalışmalarını sürdürmektedir. Başta ülkemizde olmak üzere, dünyada yaşanan göç ve mülteci krizini bir insanlık dramı olarak görmüş ve "İnsan İnsanın Dostudur" düsturuyla hareket ederek "Göç ve Mülteciler" konulu bir rapor hazırlamıştır.

 

Bu raporun sonuçlarının açıklanacağı ve dünyadaki tüm ombudsmanların dikkatini bu drama çekmek amacıyla; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve teşrifleriyle 2-3 Mart tarihlerinde "IV. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu" gerçekleştirilecektir.

 

Sempozyum ile ilgili gerekli bilgiye www.ombudsman2017.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bahar Dönemi Güncel Ders Programı

http://rumeli.edu.tr/dersprg.php

Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterlilikler hk

Mesleki ve Teknik Eğitim Programları mezunlarının istihdamı açısından önem arz eden Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterlilikler ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hazırladığı 5544 sayılı kanun Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgiye;

 

http://www.myk.gov.tr/index.php/tr/ulusal-meslek-standard-ana

 

http://www.myk.gov.tr/index.php/tr/ulusal-yeterlilikler

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

 

ÖĞRENCİNİN YARIYIL ORTALAMALARINDA ŞARTLI BAŞARILI DERSLERİ İLE ANO’SUNUN 2.00 NİN ALTINDA OLMASININ ÖNEMİ YOKTUR.

ÖNLİSANS İÇİN DÖRDÜNCÜ LİSANS İÇİN İSE SEKİZİNCİ YARIYIL SONUNA KADAR GANO’SUNUN 2.00 OLMASI MEZUNİYET İÇİN YETERLİDİR.

Mezuniyet için gerekli ortalama ön lisans için dördüncü (4) ve lisans için sekizinci (8) yarıyıl sonunda hesaplanır.2.00 ortalamayı tutturamamış öğrenciler Bu yarıyıllara ait öncelikle başarısız sayılan dersler olan FF,FD ve D notu olan dersleri alaraknotunu 2.00 ‘ ye çıkararak mezun olur.

Bu dönemler içinde DD ve DC notu alınan dersler ön şartlı geçilen derslerdir. Ortalaması 2.00 olan öğrenciler için tekrar alınması gerekmez.Gerekli görüldüğünde başarısız dersi bulunmayan öğrenciler şartlı başarılı dersleri de alarak GANO’sunu 2.00 ye çıkarıp, mezun olur.

Her dönem sonunda dönem ortalaması oluşur başarısız dersler FF, FD ve D, dir bunların her halükarda açıldığı dönem itibariyle yeniden alınıp yükseltilmesi gerekmektedir.

               

ANO; Yarıyıl ağırlıklı not ortalaması

GANO; Genel ağırlıklı not ortalaması

istanbul rumeli üniversitesi

Bütünleme Sınavları İle İlgili Senato Kararı Hk.

istanbul rumeli üniversitesi

Öğretim Görevlisi Sonuçları Hk.

16-17 Ocak 2017 tarihinde yapmış olduğumuz sınav neticesinde Öğretim Görevlisi olmayı hak kazan adayların isim listesi ekteki gibidir.

2017-2018 EĞİTİM YILI ERKEN KAYIT DÖNEMİ

Sevgili Öğrencilerimiz,

Üniversitemizin 2016-2017 girişli öğrencileri için, 2017-2018 eğitim yılının erken kayıt dönemi başlamıştır. 23-27 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek erken kayıt döneminde, 2016-2017 eğitim yılı ücreti üzerinden peşin ödemelerde %10 indirim uygulanacaktır.

*Erken ödeme seçeneği sadece peşin ve banka havalesi işlemleri için geçerlidir. Taksitli işlemleri kapsamamaktadır.

 

Banka Hesap Numaramız
HALKBANK SİLİVRİ E5 ŞUBESİ
IBAN NO: TR84 0001 2001 3780 0010 1002 61

Açıklama kısmına Öğrenci AD-SOYAD- TC KİMLİK NO-BÖLÜM ADI yazılması gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi Alımı hk.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemize; Meslek Yüksekokulu programlarına aşağıda belirtilen Programlara öğretim görevlileri alınacaktır.

Açılacak  bölümler ile ilgili detaylar YÖKSİS üzerinden duyurulmuştur. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

Şahsen veya Posta yoluyla başvuru yapılacaktır.Eksik evraklı dosyalar işleme alınmayacaktır.

Duyurulur.

 

Aşçılık Programı

Diş Protez Teknolojisi Programı

Elektronörofizyoloji Programı

İç Mekan Tasarımı Programı

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

Sosyal Hizmetler Programı

Spor Yönetimi Programı

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Programı

Uçak Teknolojisi Programı

 

 

Öğretim Görevlisi İlanı Başvuru Belgeleri

Başvuru Dilekçesi
YÖK Formatlı Özgeçmiş
Diploma Fotokopilerinin noter onaylı örneği ile Lisans Transkript Fotokopisi
Transkript
ALES Belgesi (Alanında 70 ve üzeri olması gerekiyor)
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Fotoğraf (2 adet)
Onaylı Hizmet Belgesi (Kamu kurumunda görev yapmış adaylar için)
Çalışma Belgesi (SGK kaydı varsa)

Not:
* Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.
* Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
* Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
* Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
 

Bilgisayar Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi Sonucu

Bilgisayar Programcılığı Programında öğretim görevlisi olmaya hak kazanan aday aşağıdaki belirtilmiştir. 

 

Ad Soyad
Öğr. Görevlisi Kemal ÖZBİLEN

 

Cumhuriyete Giden Süreç ve Arkasındaki Gerçekler

Cumhuriyet bayramı için 27 Ekim 2016 günü saat 13:30-15:30 arasında Silivri Yasar Kemal Sergi Salonu'nda İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Özmen "Cumhuriyete Giden Süreç ve Arkasındaki Gerçekler" konulu konferans verecek.Tüm öğrencilerimiz davetlidir.

T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi Güvenlik Teknik Şartnamesi

Güvenlik Hizmetleri Alımı ile ilgili Teknik Şartname duyuru ekinde yayınlanmıştır. 

http://www.rumeli.edu.tr/upload/pdf/sartname.pdf

istanbul rumeli üniversitesi

Öğretim Görevlisi adaylarına ait Genel Değerlendirme Sonuçları

24.06.2016 tarihli ilana müracaat eden Öğretim Görevlisi adaylarına ait Genel Değerlendirme Sonuçları 

İstanbul Rumeli Üniversitesi Senato Bildirisi

Ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, istikrarını ve huzurunu bozmak amacıyla uzun zamandır başımıza sarılan terör belasıyla başarılı bir şekilde mücadelenin devam ettiği, en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, kahraman ordumuzun içinden bir takım hain unsurlar tarafından, ülkemizi karanlığa sürükleyecek, yabancı devletlerin vesayeti altına sokacak, memleketimizi sosyo-ekonomik ve siyasal açıdan en az on yıl geriye götürecek darbe girişiminde bulunulması çok manidardır.

 Özellikle bu kalkışma esnasında Demokrasinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması, çok sayıda masum polisimizin ve halkımızın hedef gözetmeksizin taranarak katledilmesi, darbeye direnen şerefli askerlerimizin şehit edilmesi, darbecilerin nasıl bir karakterde olduklarını açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Tarih ülkesine ihanet edenleri asla affetmeyecektir. 15 Temmuz 2016 tarihi hainler için kara bir gün; darbeye karşı göğsünü siper eden kahraman polislerimiz, emir komuta zinciri içerisinde hareket eden onurlu askerlerimiz ve meydanları boş bırakmayan vatanperver halkımız, birlik ve beraberlik sergileyen siyasilerimiz ve medyamız için kutlu bir bayram olarak anılacaktır.

Rumeli Üniversitesi olarak; halkın iradesine, demokratik ve anayasal düzene karşı yapılan bu alçakça kalkışmayı şiddetle kınıyor, şehitlerimize Alllah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyor, devletimizin ve milletimizin yanında dimdik ayakta durduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.

Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

Üniversite tercih dönemi açıklandı

2016 ÖSYS tercih tarihleri belli oldu, öğrenciler üniversiteli olmak için 26 Temmuz-02 Ağustos 2016 tarihlerinde tercihlerini yapabilecek. Üniversitemiz tercih ofisi ve tercih çadırlarında gönüllü olarak tercih hizmeti verecektir.

Rumeli Üniversitesi TERCİH FUARINDA!

İstanbul Rumeli Üniversitesi 22-23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde TERCİH FUARINDA! Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenecek olan tercih fuarına geleceğinize imza atmak için bekliyoruz.